|
1378 carti disponibile de la editura RAO  | Din Rusia, cu sange Autor(i): Heidi Blake Editura: RAO Categorie: Noutati, Istorie | | Programul de asasinate brutale ale Kremlinului si razboiul secret dus de Vladimir Putin impotriva Vestului.
Au crezut ca se aflau la adapost printre dealurile înverzite ale Angliei, dar se înselau.
Unul câte unul, membri ai oligarhiei ruse, disidenti si gangsteri care fugisera în Marea Britanie atunci când Vladimir Putin a preluat ... citeste mai departe | 38,00 lei 34,20 lei
|
 | Chanel no 5. Biografie neautorizata Autor(i): Marie-Dominique Lelievre Editura: RAO Categorie: Beletristica | | Jurnalista Marie-Dominique Lelièvre porneste într-o calatorie de descoperire a misterului creat în jurul legendarului parfum Chanel NO 5 si a muzei acestuia, Coco Chanel.
Nimic nu este simplu în lumea celor celebri si bogati, ne spune scriitoarea, conducându-ne prin labirintul evenimentelor si al personalitatilor epocii.
Pe lânga detalii surprinzatoare despre ... citeste mai departe | 36,00 lei 32,40 lei
|
 | Justitie divina Autor(i): David Baldacci Editura: RAO Categorie: Beletristica | | Cunoscut sub aliasul „Oliver Stone“, John Carr a devenit cel mai cautat om din America dupa ce a apasat tragaciul care a curmat viata a doi proeminenti oameni de stat, vinovati de a-i fi distrus familia.
Consecintele acestor actiuni îl urmaresc pe Stone, care încearca sa se ascunda si nimereste întâmplator ... citeste mai departe | 35,00 lei 31,50 lei
|
 | Spectatorul unei vieti fascinante Autor(i): Frederik Forsyth Editura: RAO Categorie: Beletristica | | De peste 40 de ani, Frederick Forsyth scrie romane minutios cercetate. Insa cele mai interesate intamplari l-au avut ca protagonist chiar pe el.
La 19 ani a devenit cel mai tanar pilot al Fortelor Aeriene Britanice, a scapat cu viata de mania unui traficant de arme in Hamburg, a fost ... citeste mai departe | 48,00 lei 43,20 lei
|
 | Ingerii dreptatii Autor(i): John Grisham Editura: RAO Categorie: Beletristica | | În micul oras Seabrook din Florida, un tânar avocat pe nume Keith Russo este împuscat mortal în biroul sau, într-o noapte în care lucra pâna târziu.
Ucigasul nu lasa niciun indiciu si nu exista martori, însa politia ajunge sa-l suspecteze pe Quincy Miller, un tânar negru care a fost cândva clientul ... citeste mai departe | 48,00 lei 43,20 lei
|
 | Scandalul Modigliani Autor(i): Ken Follett Editura: RAO Categorie: Beletristica | | Ken Follett, maestrul international al actiunii si al suspansului, ne delecteaza de aceasta data cu un thriller extrem de alert, cu mize mari si periculoase, dar si extrem de spumos.
O fabuloasa „capodopera pierduta“ devine premiul final pentru un istoric de arta a carui ambitie îi consuma pe toti cei din ... citeste mai departe | 30,00 lei
|
 | Tinutul secetei Autor(i): Chris Hammer Editura: RAO Categorie: Beletristica | | Povestea se plaseaza într-un orasel izolat, ravasit de seceta, în care un tânar preot charismatic deschide focul asupra congregatiei sale, ucigând cinci barbati.
Dupa aceasta fapta, se sinucide cu aceeasi arma.
Un an mai târziu, jurnalistul Martin Scarsden ajunge la Riversend pentru a scrie un articol cu ocazia aniversarii tragediei. Însa ... citeste mai departe | 39,00 lei 35,10 lei
|
 | NSA Agentia Nationala de Securitate Autor(i): Andreas Eschbach Editura: RAO Categorie: Beletristica | | Premiul Kurd Ladwitz în 2019 la categoria „Cel mai bun SF în limba germana”
Weimar, 1942: Helene Bodenkamp lucreaza la Agentia Nationala de Securitate, unde creeaza programe ce permit controlul strict al cetatenilor Germaniei naziste.
Când barbatul pe care îl iubeste dezerteaza si trebuie sa îl ajute, este atrasa în jocurile ... citeste mai departe | 42,00 lei 37,80 lei
|
 | Al cincilea martor Autor(i): Michael Connely Editura: RAO Categorie: Beletristica | | Sunt vremuri grele pentru Mickey Haller, avocatul din limuzina, lovit si el de recesiune economica.
Drept urmare, si-a extins afacerea în domeniul executarilor silite, iar una dintre clientele sale este acuzata ca l‑a ucis pe bancherul pe care îl învinuia ca voia sa‑i ia casa.
Mickey îsi pune înteraga echipa la munca ... citeste mai departe | 54,00 lei 45,90 lei
|
 | Istoria secreta a asasinatelor planificate ale Israelului Autor(i): Ronen Bergman Editura: RAO Categorie: Istorie | | Ridica-te si ucide primul - Structurile israeliene de informatii îsi apara cu gelozie secretele!
Opacitatea aproape totala este protejata de un melanj complex de legi si protocoale, cenzura militara stricta si intimidarea, interogarea si acuzarea jurnalistilor si surselor lor.
Aceasta carte încearca sa arunce lumina asupra unor operatiuni importante, reusite sau ... citeste mai departe | 75,00 lei 63,75 lei
|
 | Femeia din oglinda Autor(i): Rebecca James Editura: RAO Categorie: Beletristica | | O povestie gotica, bantuita de obsesie, plina de suspans.
De mai mult de doua secole, Conacul Winterbourne domina, de pe varful falezei, mediul rural englez din Cornwall.
Invaluit in ceata si de vuietul vantului, edificiul impunator reprezinta un mister pentru oras.
Exista acolo o singura stapana adevarata. ea nu va tolera nicio femeie ... citeste mai departe | 39,00 lei 36,27 lei
|
|
|